Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Mounting support | directly in the axis of the uprights |
| Range compatibility | PanelSeT PanelSeT SF, PanelSeT PanelSeT SFHD, PanelSeT PanelSeT SFM |
| Product or component type | lifting bar |
| Device composition | 2 lifting bars, fixing elements |
| Mounting location | enclosure top |
| Accessory / separate part category | lifting accessory |
| Range | PanelSeT |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | multi-purpose |
| Complementary | |
| Height | 60 mm |
| Material | steel |
| Surface finish | zinc coated |
| Fixing mode | by screws - screw type M12 |
| Depth | 60 mm |
| Permanent permissible load | 3000 kg |
| Length | nominal: 2400 mm, real: 2395 mm |
| Diameter | 32 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |