Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | mounting plate |
| Mounting plate description | plain |
| Enclosure nominal dimensions | - H: 2000 mm W: 600 mm |
| Range | PanelSeT |
| Range compatibility | PanelSeT SF, PanelSeT SM, PanelSeT SFX, PanelSeT SMX |
| Device composition | 1 mounting plate, 2 sliding shoes |
| Material | galvanised steel |
| Accessory / separate part category | mounting accessory |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | multi-purpose |
| Complementary | |
| Height | fixing centers: 1850 mm, nominal: 2000 mm, real: 1897 mm |
| Fixing mode | by fixing brackets |
| Permanent permissible load | 500 kg intermediate position, 600 kg back of the enclosure |
| Maximum load | 300 kg/m² |
| Width | nominal: 600 mm, fixing centers: 450 mm, real: 496 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |