Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Range compatibility | PowerLogic PowerLogic HDPM6000 base unit |
| Product or component type | I/O module |
| Range | PowerLogic |
| Complementary | |
| Number of inputs | 24 dry contact |
| Input impedance | 47 Ohm |
| Width | 157 mm |
| Depth | 58 mm |
| Height | 103 mm |
| Input voltage | 5 V DC |
| Environment | |
| Ambient air temperature for operation | -20-60 °C |
| Ambient air temperature for storage | -20-70 °C |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |