Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | bypass kit |
| Range | PowerLogic |
| Complementary | |
| Accessibility for operation | front |
| Network rated voltage | 400-400 V AC |
| Surface finish | polyester powder |
| Material | cold-rolled steel, hot-rolled steel |
| Function available | integrated bypass, power monitoring |
| Network frequency | 50/60 Hz +/- 10 % |
| Enclosure mounting | floor-standing |
| Poles description | 3P |
| Protection type | surge arrester |
| Location of connection | bottom, top |
| Noise level | 75-75 dB |
| Environment | |
| Height | 2152 mm |
| Ambient air temperature for operation | 0-40 °C |
| Net weight | 200 kg |
| Ambient air temperature for storage | -15-45 °C |
| Relative humidity | 0-95 % non-condensing |
| Operating altitude | <= 1000 m without derating |
| Colour | light grey (RAL 7035) |
| Width | 614 mm |
| Depth | 750 mm |
| IP degree of protection | IP20 |