Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | batten light |
| Product name | TPWP Series |
| Range | Clipsal |
| Device application | lighting |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230...240 V AC 50 Hz |
| Colour tint | black |
| Width | 196 mm |
| Shape | round |
| Depth | 58 mm |
| Electrical insulation class | class II |
| Colour rendering index | R<sub>a</sub>=80 |
| Mounting mode | ceiling |
| Luminous flux | 600 lm |
| Main colour tint | black |
| Colour temperature | 3000 K, 4000 K, 5700 K |
| Type of installation | outdoor |
| Height | 196 mm |
| Bulb lifespan | 50000 h |
| Light source | LED |
| Environment | |
| Ambient air temperature for operation | -10-45 °C |
| IK degree of protection | IK08 |
| IP degree of protection | IP57 |
| Targeted country | Australia |
| Relative humidity | 10-95 % |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |