Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | head for pilot light |
| Range of product | Harmony 9001K |
| Device short name | K |
| Complementary | |
| Light source | incandescent bulb |
| Mounting diameter | 30 mm |
| Light block supply | via integral transformer, via transformer 110 V AC 50/60 Hz, via transformer 120 V AC 50/60 Hz |
| Operating mode | normal |
| Size | 30 mm |
| Bezel material | metal |
| Bulb base | BA 9s |
| [Us] rated supply voltage | 110...120 V |
| Cap/operator or lens colour | without cap |
| Shape of screw head | round |
| Supply frequency | 50...60 Hz |
| Environment | |
| Product certifications | CE, CSA LR25490 class 3211 03, UL listed file E42259 CCN NKCR |
| NEMA degree of protection | NEMA 3R/6/13 |
| IP degree of protection | IP65/IP66 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |