Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | light block |
| Bulb base | BA 9s |
| Range of product | Harmony 9001K, Harmony 9001SK |
| Device short name | 9001K |
| Light block supply | direct via integral transformer 6 V |
| Complementary | |
| Supply frequency | 50...60 Hz |
| Light source | incandescent bulb |
| Light block supply | via integral transformer |
| Net weight | 0.144 kg |
| Size | 30 mm |
| [Us] rated supply voltage | 120 V AC, 110...120 V |
| Compatibility code | 9001K |
| Environment | |
| Standards | IEC 60947-5-4, IEC 60947-5-1, JIS C 4520, CSA C22.2 No 14, IEC 60947-1, UL 508, JIS C 852 |
| Vibration resistance | 7 gn (f= 2-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Electrical shock protection class | class II conforming to IEC 61140 |
| Ambient air temperature for operation | -25-70 °C |
| IP degree of protection | IP10 conforming to IEC 60529 |
| Protective treatment | TC |
| Product certifications | UL 508, NEMA |
| Shock resistance | 50 gn conforming to IEC 60068-2-27 |
| Ambient air temperature for storage | -40-70 °C |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |