Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | visual feedback |
| Range of product | Harmony XB5R |
| Product compatibility | ZBRRA - receiver (V2.2 and above), ZBRRC - receiver (V2.2 and above), ZBRRD - receiver (V2.2 and above), ZBRA1 - antenna (V3.3 and above), ZBRN1 - wireless access point (V3.32 and above), ZBRN2 - wireless access point (V3.32 and above) |
| Sale per indivisible quantity | 1 |
| Light source colour | white |
| Device short name | XB5R |
| Complementary | |
| Standards | IEC 60947-1, IEC 60947-5-1 |
| Embedding depth | 42 mm |
| Light source | protected LED |
| Light block supply | direct |
| Net weight | 0.009 kg |
| Signalling type | blinking |
| CAD overall width | 24.2 mm |
| CAD overall depth | 39.6 mm |
| Bulb base | integral LED |
| CAD overall height | 37.4 mm |
| [Us] rated supply voltage | 3 V with battery |
| Environment | |
| Product certifications | CSA, UL listed, EAC |
| Shock resistance | 30 gn (duration = 18 ms) for half sine wave acceleration conforming to IEC 60068-2-27, 50 gn (duration = 11 ms) for half sine wave acceleration conforming to IEC 60068-2-27 |
| Vibration resistance | 5 gn (f= 11-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6, +/- 10 mm (f= 2-11 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Ambient air temperature for operation | -25-55 °C |
| Electromagnetic compatibility | electrostatic discharge immunity test - test level: 8 kV (in free air (in insulating parts)) conforming to IEC 61000-4-2, electrostatic discharge immunity test - test level: 4 kV (on contact (on metal parts)) conforming to IEC 61000-4-2, susceptibility to electromagnetic fields - test level: 10 V/m (80...1000 MHz) conforming to IEC 61000-4-3, susceptibility to electromagnetic fields - test level: 3 V/m conforming to IEC 61000-4-3, susceptibility to electromagnetic fields - test level: 3 V/m (1000...6000 MHz) conforming to IEC 61000-4-3 |
| Ambient air temperature for storage | -40-70 °C |
| Relative humidity | 95-95 % at 0-55 °C without condensation |
| Mechanical durability | 50000 cycles |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |