Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | guard |
| Range of product | Harmony XB4, Harmony XB5 |
| Accessory / separate part category | protection accessory |
| Colour | yellow |
| Quantity per set | set of 1 |
| Accessory / separate part destination | Ø 40 mm emergency stop push-button |
| Complementary | |
| Material | plastic |
| Net weight | 0.042 kg |
| Customizable | no, 0 |
| CAD overall width | 73 mm |
| CAD overall height | 38.1 mm |
| Environment | |
| IK degree of protection | IK05 |
| Ambient air temperature for operation | -40-70 °C |
| Ambient air temperature for storage | -40-85 °C |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |