Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | top busbar chamber |
| Enclosure nominal dimensions | - W: 1200 mm D: 600 mm |
| Range | PanelSeT |
| Range compatibility | PanelSeT PanelSeT SFN |
| Device composition | 1 busbar chamber, 1 sealing gasket, 2 front panel |
| Mounting location | on top of enclosure |
| Material | steel |
| Accessory / separate part category | power distribution |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | multi-purpose |
| Complementary | |
| Height | 301 mm |
| Surface finish | epoxy-polyester powder |
| IP degree of protection | IP55 conforming to IEC 60529 |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Depth | 600 mm |
| Width | 1200 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |