Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | door |
| Enclosure nominal dimensions | - H: 2000 mm W: 800 mm |
| Range | PanelSeT |
| Range compatibility | PanelSeT SFN |
| Device composition | 1 lock with handle and 5 mm double bar insert, 1 locking bar system 4 points, 2 door, 1 locking bar system 2 points, 2 reinforcement frame, 8 hinges |
| Mounting location | front |
| Accessory / separate part category | enclosure accessory |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | multi-purpose |
| Complementary | |
| Lock type | lock 5 mm double bar |
| Door opening side | reversible (120 °) |
| Height | nominal: 1966 mm |
| Surface finish | epoxy-polyester powder |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Net weight | 32 kg |
| Material | sheet steel |
| Maximum load | 60 kg/m² |
| Door type | external plain |
| Number of locks | 1 |
| Width | nominal: 769 mm |
| Environment | |
| IK degree of protection | IK10 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |