Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | framework kit |
| Enclosure nominal dimensions | - W: 1200 mm D: 400 mm |
| Range | PanelSeT |
| Range compatibility | PanelSeT SFN |
| Device composition | 1 bottom frame, 1 roof, 1 top frame |
| Mounting location | top of vertical uprights, bottom of vertical uprights |
| Accessory / separate part category | enclosure accessory |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | multi-purpose |
| Complementary | |
| Height | 110 mm |
| Surface finish | epoxy-polyester powder |
| Fixing mode | by screws - each corner of enclosure location |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Material | steel |
| Depth | 400 mm |
| Width | 1200 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |