Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | coupling kit |
| Range | PanelSeT |
| Range compatibility | PanelSeT SF suitable enclosure |
| Device composition | 4 reinforced connector, fixing elements |
| Mounting location | depthwise coupling of 2 enclosures, side coupling of 2 enclosures |
| Mounting support | coupling kit |
| Accessory / separate part category | coupling accessory |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | multi-purpose |
| Complementary | |
| Height | 70 mm |
| Surface finish | zinc coated |
| Fixing mode | by screws - screw type M6 self tapping |
| Material | steel |
| Depth | 150 mm |
| Width | 105 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |