Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Mounting support | direct mounting |
| Product or component type | folding support tray |
| Enclosure nominal dimensions | - |
| Range | PanelSeT |
| Range compatibility | PanelSeT SF, SM, SFX and SMX enclosures |
| Device composition | 1 x fixing element, 1 x folding support tray |
| Mounting location | door cross rail, on door reinforcement frame |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | door accessories |
| Complementary | |
| Adjustment | adjustable in height, steps of 25 mm for door |
| Surface finish | painted |
| Fixing mode | direct fixing - door location |
| Colour | door: grey (RAL 7035) |
| Operating angle | 60 °, 45 °, 90 °, 75 ° |
| Material | door: steel |
| Maximum load | 30 kg |
| Thickness | 1.5 mm |
| Depth | 350 mm |
| Width | nominal: 325 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |