Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Mounting support | cross rails |
| Product or component type | folding support tray |
| Enclosure nominal dimensions | - W: 500 mm |
| Range | PanelSeT |
| Range compatibility | PanelSeT SF, SM, SFX, SMX, S3D, CRN enclosures |
| Device composition | fixing elements, 1 x tray |
| Mounting location | on door reinforcement frame, on door cross rails for 1000 mm wide enclosures |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | multi-purpose |
| Complementary | |
| Height | 50 mm |
| Adjustment | adjustable in height, steps of 25 mm |
| Surface finish | epoxy-polyester powder |
| Fixing mode | by fixing element |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Operating angle | 45 °, 60 °, 75 °, 90 ° |
| Material | steel |
| Maximum load | 30 kg/m² |
| Thickness | 1.5 mm |
| Depth | 350 mm |
| Width | nominal: 325 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |