Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | canopy |
| Enclosure nominal dimensions | - |
| Range | PanelSeT |
| Range compatibility | PanelSeT SM, PanelSeT SF |
| Device composition | 1 canopy, fixing elements, drilling template |
| Mounting location | on top of enclosure |
| Accessory / separate part category | enclosure accessory |
| Device application | multi-purpose |
| Complementary | |
| Height | 85 mm |
| Surface finish | epoxy-polyester powder |
| Fixing mode | by screws - roof drilled holes location |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Material | galvanised steel |
| Depth | real : 525 mm, nominal : 500 mm |
| Width | nominal: 1200 mm, real: 1207 mm |
| Quantity per set | set of 1 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |