Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Enclosure nominal dimensions | - W: 800 mm |
| Number of modules | 18 |
| Range compatibility | PanelSeT SFM |
| Accessory / separate part category | enclosure accessory |
| Product or component type | partial door |
| Device composition | 1 partial door, 2 hinges, 1 5 mm double bar insert |
| Range | PanelSeT |
| Mounting location | front |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | compartmentalised application |
| Complementary | |
| Number of locks | 1 |
| Surface finish | epoxy-polyester powder |
| Lock type | lock 5 mm double bar |
| Door opening side | reversible (120 °) |
| Width | nominal: 800 mm |
| Height | nominal: 900 mm |
| Material | steel |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Door type | external plain |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |