Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | fixed panel for modularity |
| Mounting location | bottom, top |
| Enclosure nominal dimensions | - W: 800 mm |
| Number of modules | 2 |
| Accessory / separate part category | enclosure accessory |
| Range | PanelSeT |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | compartmentalised application |
| Complementary | |
| Range compatibility | PanelSeT SFM |
| Device composition | 2 panel, 2 crossbar |
| Height | nominal: 100 mm |
| Material | steel |
| Surface finish | epoxy-polyester powder |
| Fixing mode | by screws - from the outside of enclosure location |
| Width | nominal: 800 mm |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |