Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | door |
| Enclosure nominal dimensions | - |
| Range | PanelSeT |
| Range compatibility | PanelSeT SMX, PanelSeT SFX, PanelSeT SF, PanelSeT SM |
| Device composition | 1 door, 2 lock with 3 mm double bar insert, 1 handle, fixing elements |
| Mounting location | front |
| Accessory / separate part category | enclosure accessory |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | multi-purpose |
| Complementary | |
| Lock type | lock 3 mm double bar |
| Door opening side | reversible |
| Height | nominal: 1800 mm, real: 1665 mm |
| Surface finish | epoxy-polyester powder |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Material | sheet steel |
| Maximum load | 15 kg/m² |
| Door type | internal plain |
| Adjustment | adjustable in depth every 25 mm |
| Number of locks | 2 |
| Depth | 19.5 mm |
| Width | nominal: 600 mm, real: 500 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |