Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | cable gland plate |
| Range | PanelSeT |
| Cable gland type | standard |
| Range compatibility | PanelSeT SF, PanelSeT SFM |
| Cable entry | plain |
| Device composition | fixing elements, 1 plate |
| Mounting location | enclosure bottom |
| Material | galvanised steel |
| Accessory / separate part category | cable management accessory |
| Quantity per set | set of 1 |
| Device application | multi-purpose, electronic application |
| Complementary | |
| Height | 30 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Depth | nominal : 800 mm, real : 710 mm |
| Width | nominal: 600 mm, useful: 416 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |