Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product destination | mounting adaptor for side cooling unit 3200 W, side cooling unit 4000 W |
| Range of product | ClimaSys |
| Offer type | complementary |
| Product or component type | mounting adaptor |
| Product name | CU |
| Range | ClimaSys |
| Complementary | |
| Fixing mode | by bolt |
| Device composition | 1 mounting adaptor: inside the enclosure, 1 gasket: inside the enclosure, 12 bolt: outside |
| Material | galvanized steel |
| Depth | 124 mm |
| Mounting location | door of enclosure, side of enclosure |
| Width | 560 mm |
| Height | 1373 mm |
| Quantity per set | 1 |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Environment | |
| IP degree of protection | IP55 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |