Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product destination | to adapt new side-mounting cooling unit 1250 W on the old 1100 W mounting position, to adapt new side-mounting cooling unit 1650 W on the old 1500 W mounting position, to adapt new side-mounting cooling unit 2000 W on the old 2000 W mounting position |
| Range of product | ClimaSys |
| Product or component type | retrofit kit |
| Product name | CU |
| Device composition | 1 adaptor: sides of enclosure, fixing elements, gasket |
| Range | ClimaSys |
| Accessory / separate part type | mounting panel |
| Device application | adapt old offer |
| Complementary | |
| Fixing mode | by bolt |
| Material | galvanized steel |
| Depth | 1.5 mm |
| Mounting location | side of enclosure |
| Enclosure mounting | surface |
| Width | 540 mm |
| Height | 1700 mm |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Environment | |
| IP degree of protection | IP55 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |