Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Accessory / separate part category | cooling accessory |
| Product or component type | heater and water condensation unit |
| Range | ClimaSys |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V AC (+/- 10 %) |
| Protection type | thermal protection: T 3 A |
| Device composition | 1 heater and water condensation unit: outside sealed area |
| Depth | 148 mm |
| Mounting location | outside the enclosure |
| Width | 164 mm |
| Height | 103 mm |
| Quantity per set | 1 |
| PTC probe input | resistance PTC |
| Evaporation capactity | 250 |
| Accessory / separate part destination | for cooling unit |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |