Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | rear panel |
| Enclosure nominal dimensions | - H: 2200 mm W: 1000 mm |
| Range | PanelSeT |
| Mounting location | rear of enclosure |
| Accessory / separate part category | enclosure accessory |
| Device application | multi-purpose |
| Complementary | |
| Height | nominal: 2200 mm |
| Surface finish | epoxy-polyester powder |
| Fixing mode | by screws - screw type captive - from the outside of enclosure location |
| Colour | grey (RAL 7035) |
| Range compatibility | PanelSeT SFN |
| Device composition | fixing elements, 1 rear panel |
| Net weight | 30 kg |
| Material | steel |
| Width | nominal: 1000 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |