Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product certifications | ASTA |
| Range of product | PrismaSeT P, PrismaSeT G |
| Range compatibility | PrismaSeT PrismaSeT G enclosure, PrismaSeT PrismaSeT P enclosure |
| Accessory / separate part category | spare part, insulation accessory |
| Product or component type | grommets |
| Range | PrismaSeT |
| Standards | IEC 61439-2, IEC 61439-1 |
| Complementary | |
| Height | 40 mm |
| Enclosure/cubicle description | cubicle, floor-standing enclosure, wall-mounted enclosure |
| Length | 70 mm |
| Material | plastic |
| Net weight | 0.14 kg |
| Quantity per set | set of 5 |
| Colour | black (RAL 9004) |
| Depth | 8 mm |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |