Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Accessory / separate part category | mounting accessory |
| Product or component type | pedestal |
| Range | EVlink |
| Complementary | |
| Height | 740 mm |
| Product compatibility | 1 x charging station 60 kW |
| Material | aluminium |
| Connector type | SAE CCS Combo 2 |
| Net weight | 11 kg |
| Colour | dark grey |
| Width | 341 mm |
| Depth | 454 mm |
| Environment | |
| Range compatibility | EVlink EVlink Pro DC |