Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Range of product | PowerLogic |
| Product or component type | expansion module |
| Device short name | XS280 |
| Complementary | |
| Communication port support | RS485/RS232, RS422 |
| Connector type | RJ45 |
| Communication port protocol | DNP3, IEC 60870-5-101, IEC 60870-5-103, Modbus serial |
| Environment | |
| Product certifications | CE |
| IK degree of protection | IK07 conforming to IEC 62262 |
| Height | 244.51 mm |
| Ambient air temperature for operation | -40-70 °C |
| Ambient air temperature for storage | -40-85 °C |
| Width | 45 mm |
| Depth | 178.21 mm |
| Operating altitude | 0...2000 m |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |