Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product destination | safety switch |
| Product or component type | interlock |
| Complementary | |
| Depth | 1.48 in |
| Width | 7.263 in |
| Switch function | DPDT |
| Height | 4.346 in |
| Product certifications | UL listed, CSA |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |