Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product brand | Clipsal |
| Product destination | ceiling fitting |
| Product or component type | Fan, Light and Heater units |
| Range of product | Airflow |
| Range | Airflow |
| Device application | duct |
| Main colour tint | white |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230/240 V AC 50 Hz |
| Heat dissipation | 1000 W |
| Air flow | 400 m3/h |
| Depth | 190 mm |
| Power consumption in W | 1085 W |
| Noise level | 47 dB |
| Fan type | centrifugal |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |