Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Mounting support | duct |
| Type of measurement | temperature |
| Product or component type | humidity sensor, duct temperature sensor |
| Ambient air temperature for operation | -40-60 °C |
| Range of product | EasyLogic |
| Device presentation | complete device |
| Ambient air temperature for storage | -40-60 °C |
| Temperature measurement accuracy | +/- 0.2 °C at 25 °C |
| Device application | temperature control |
| IP degree of protection | IP65 |
| Environment | |
| Humidity setting range | 0-100 % |
| Temperature setting range | -40-60 °C |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |