Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Mounting support | wall mounted |
| Targeted region | Asia Pacific. |
| Type of measurement | carbon monoxide (CO) |
| Product or component type | sensor |
| Width | 86 mm |
| Depth | 86 mm |
| Ambient air temperature for operation | -10-50 °C |
| Range of product | EasyLogic |
| Colour | white |
| Net weight | 90 g |
| [Us] rated supply voltage | 24 V AC, 24 V DC |
| Height | 32.2 mm |
| Standards | EN 61326-1 |
| Device presentation | complete device |
| Ambient air temperature for storage | -20-50 °C |
| Environment | |
| Temperature setting range | -20-50 °C |
| Type of measurement | carbon monoxide (CO) |
| Humidity setting range | 15-95 % |
| Measurement accuracy | +/- 5 % |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |