Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product destination | ceiling fitting |
| Product or component type | exhaust fan |
| Range | Airflow |
| Colour | white electric |
| Product brand | Clipsal |
| Device application | residential, commercial |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 240 V AC 50 Hz |
| Air flow | 200 m3/h |
| Power consumption in W | 42 W |
| Material | ABS + PC |
| Colour code | WE |
| Diameter | 100 mm duct connection: |
| Environment | |
| IP degree of protection | IP20 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 24 |