Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Actuator | rotary |
| Spring return timing | 30 s |
| Close-off pressure | 1400 kPa |
| Product or component type | valve-actuator assembly |
| Material | stainless steel: stem, PC: actuator |
| Power input voltage DC tolerance | + 15 % |
| Ambient air temperature for operation | -15-55 °C |
| Torque value | 3 N.m |
| Seat leakage | Class IV (0.01 %) |
| Power input voltage AC tolerance | + 15 % |
| Product destination | ball valves |
| [Us] rated supply voltage | 24 V AC/DC |
| Ambient air temperature for storage | -15-55 °C |
| Relative humidity | 0-95 % |
| IP degree of protection | IP54 |
| Switch function | No |
| Body material | brass |
| Operating fluid temperature | -15-55 °C |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |