Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Actuator | rotary |
| Targeted region | North America. |
| Power consumption in VA | 1 VA AC |
| Product or component type | actuator |
| Motor type | AC synchronous servo motor |
| Material | polymer: housing |
| Ambient air temperature for operation | 1.6-51.6 °C |
| Control type | automatic reset |
| Product destination | zone valves |
| [Us] rated supply voltage | 24 V AC |
| NEMA degree of protection | NEMA 1 |
| Ambient air temperature for storage | -40-70 °C |
| Relative humidity | 5-95 % non-condensing |
| IP degree of protection | IP10 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |