Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product brand | Clipsal |
| Product or component type | shroud |
| Colour tint | black |
| Accessory / separate part category | mounting accessory |
| Range | Clipsal Solis |
| Device application | cover |
| Complementary | |
| Embedding depth | 75 mm |
| Material | nylon |
| Width | 95 mm |
| Shape | rectangular |
| Targeted country | Australia |
| Height | 52 mm |
| Fixing center | 84 mm |
| Main colour tint | black |
| Device mounting | wall mounted |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |