Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Bulb base | BA 9s |
| Device short name | 9001K |
| Product or component type | light block, light module |
| Range of product | Harmony 9001SK, Harmony 9001K |
| Light block supply | direct via integral resistance 1.4 VA |
| Complementary | |
| Light block colour | white |
| Light source | LED (bulb included) |
| [Us] rated supply voltage | 120 V AC at 50...60 Hz, 120 V DC |
| Environment | |
| Protective treatment | TC |
| Standards | JIS C 852, JIS C 4520, EN/IEC 60947-1, EN/IEC 60947-5-1, EN/IEC 60947-5-4, CSA C22.2 No 14, UL 508 |
| Ambient air temperature for storage | -40-158 °F, -40-70 °C |
| Ambient air temperature for operation | -13-158 °F, -25-70 °C |
| Product certifications | NEMA, CSA, UL listed |
| Vibration resistance | 7 gn (f= 2-500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Electrical shock protection class | class II conforming to IEC 61140 |
| Shock resistance | 50 gn conforming to IEC 60068-2-27 |
| IP degree of protection | IP10 conforming to IEC 60529 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |