Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| [In] rated current | 10 A at 300 V AC |
| Complementary | |
| Mounting support | panel, DIN rail |
| Electrical connection | double tiered screw clamp terminals |
| Width | 50.3 mm |
| Depth | 27.7 mm |
| Height | 69.6 mm |
| Quantity per set | 1 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |