Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product or component type | downlight |
| Colour tint | white |
| Range | Airflow |
| Main colour tint | white |
| Market segment | residential |
| Device application | lighting |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230/240 V AC 50 Hz |
| Width | 150 mm |
| Colour rendering index | R<sub>a</sub>=80 |
| Rated power in W | 8 W |
| Device mounting | recessed ceiling |
| Luminous flux | 600 lm 3000 K warm white |
| Targeted country | Australia |
| Height | 55 mm |
| Load type | 230 V AC LED lamp |
| Light source | LED |
| Environment | |
| Unified glare rating | < 22 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |