Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product destination | for wall |
| Product or component type | exhaust fan |
| Range of product | Airflow |
| Range | Airflow |
| Colour | white |
| Main colour tint | white |
| Product brand | Clipsal |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V AC 50 Hz |
| [In] rated current | 0.18 A full load |
| Air flow | 600 m3/h |
| Depth | 110 mm |
| Power consumption in W | 38 W |
| Noise level | 50 dB |
| Fan type | axial |
| Provided equipment | fan 271 mm 271 mm 200 mm |
| Number of blades | 9 |
| Motor type | ball bearing |
| Material | ABS (acrylonitrile butadiene-styrene) |
| Diameter | 188 mm impeller: |
| Environment | |
| IP degree of protection | IPx4 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 36 |