Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product destination | ceiling fitting |
| Product or component type | exhaust fan |
| Range of product | Airflow |
| Range | Airflow |
| Colour | white |
| Main colour tint | white |
| Product brand | Clipsal |
| Complementary | |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V AC 50 Hz |
| [In] rated current | 0.17 A full load |
| Air flow | 750 m3/h |
| Depth | 120 mm |
| Power consumption in W | 30 W |
| Noise level | 52 dB |
| Fan type | axial |
| Provided equipment | fan 120 mm 250 mm |
| Number of blades | 6 |
| Motor type | sleeve bearing |
| Material | ABS (acrylonitrile butadiene-styrene) |
| Diameter | 320 mm impeller: |
| Environment | |
| IP degree of protection | IPx4 |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 36 |