Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Range of product | Sepam series 48, Sepam series 80 NPP, Sepam series 60, Sepam series 20, Sepam series 80, Sepam series 40 |
| Device short name | CSH300 |
| Complementary | |
| Mounting support | cables, mounting plate |
| Net weight | 2.5 kg |
| Depth | 46 mm |
| Permissible current | 20 kA during 1 s |
| Current transformer ratio | 1/470 |
| Width | 390 mm |
| Height | 360 mm |
| Current transformer type | core balance |
| Diameter | 291 mm inner: |
| Environment | |
| Ambient air temperature for operation | -25-70 °C |
| Ambient air temperature for storage | -40-85 °C |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |