Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Outlet standard deviation | Australian/New Zealand |
| Product or component type | adaptor |
| Range | Clipsal Solis T Series |
| Complementary | |
| Device mounting | flush |
| Fixing mode | click-in |
| Colour tint | brushed brass |
| Installation direction | horizontal |
| Material | aluminium |
| Width | 22 mm |
| Market segment | residential |
| Number of rocker | 1 |
| Depth | 30 mm |
| Height | 51 mm |
| Product certifications | RCM |
| Surface finish | aluminium |
| Surface treatment | metallic |
| Control type | rotary knob |
| Main colour tint | brushed brass |
| Environment | |
| Ambient air temperature for operation | 0-45 °C |
| Relative humidity | 10-95 % |