Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product certifications | UL |
| [Us] rated supply voltage | 12 V DC |
| Height | 121.5 mm |
| Ambient air temperature for operation | -35-66 °C |
| Maximum cable distance between devices | 152 m |
| Communication port protocol | Bluetooth, Wiegand, OSDP |
| Standards | UL 294 |
| RFID frequency | 125 kHz, 13.56 MHz, 2.4 GHz |
| Product or component type | reader |
| Status LED | tricolor LED |
| Net weight | 140 g |
| Current consumption | 250 mA |
| Reading distance | 6...10 cm for |
| Mounting mode | wall-mounted |
| Colour | black and silver |
| Ambient air temperature for storage | -40-85 °C |
| Technology type | HID Prox, CSI Indala, bluetooth, iCLASS Seos |
| Relative humidity | 0-95 % RH, non-condensing |
| IP degree of protection | IP65 |
| Electrical connection | pigtail connector |
| [In] rated current | 80 mA |
| Width | 80 mm |
| Depth | 19.5 mm |
| Device application | access control |
| Contractual warranty | |
| Warranty | 18 |