Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product brand | Clipsal |
| Product or component type | screw |
| Range | Clipsal - General Accessories |
| Main colour tint | yellow |
| Complementary | |
| Screw type | self tapping |
| Type of packing | box |
| Length | 20 mm |
| Material | carbon steel |
| Additional information | needle point tip |
| Screw gauge | 8g |
| Shape of screw head | button head |
| Screwdriver shape | square drive no 1 (SQ1), Philips No 2 |
| Surface treatment | zinc plated |
| Size of screw head | 10.4 mm |
| Quantity per set | 500 pieces |