Don't have an account?
| Attribute name | Attribute value |
|---|---|
| Main | |
| Product brand | Clipsal |
| Product or component type | grid plate |
| Colour tint | brushed brass |
| Range | Clipsal Solis T Series |
| Provided equipment | cover frame |
| Complementary | |
| Product destination | switch |
| Embedding depth | 41 mm |
| Number of gangs | 3 gangs |
| Fixing mode | by screws |
| Material | aluminium |
| Width | 148 mm |
| Market segment | residential |
| Depth | 22.6 mm |
| Targeted country | Australia, New Zealand |
| Height | 74 mm |
| Surface finish | aluminium |
| Surface treatment | metallic |
| Type of frame | triple |
| Thickness | 4.5 mm |
| Fixing center | 84 mm |
| Main colour tint | brushed brass |